Updated: 1/13/2014

Click on bolded names for email links.

Chairman: Hon. Rick Bennett
Vice Chairman: Hon. Sue Morissette
Secretary: Chuck Mahaleris
Treasurer: Ben Lombard
Finance Chair: Hon. Andre Cushing

National Committeeman: Hon. Alexander Willette of Mapleton
National Committeewoman: Ashley Ryan of South Portland

Androscoggin County Chair: Hon. Stavros Mendros of Lewiston
Androscoggin Committeeman: Rep. Jeff Timberlake of Turner
Androscoggin Committeewoman: Linda Wooten of Lisbon
Androscoggin At-Large:

Aroostook County Chair: Geri Martin of Fort Fairfield
Aroostook Committeeman: Brian Violette of Van Buren
Aroostook Committeewoman: Gloria Duncan of Caribou
Aroostook At-Large: Robert Roy of Presque Isle

Cumberland County Chair: Eric Lusk of Harpswell
Cumberland Committeeman: Jonathan Pfaff of Portland
Cumberland Committeewoman: Kate Norfleet of Scarborough
Cumberland At-Large: Andrew Rackliff of Gorham
Cumberland At-Large: Bill Gardiner of Yarmouth
Cumberland At-Large:
Cumberland At-Large: Erin Daly of Portland
Cumberland At-Large: Eric Brakey of New Gloucester

Franklin County Chair: Ryan Morgan of West Farmington
Franklin Committeeman: Andy Buckland of Farmington
Franklin Committeewoman: Vicky Webster of Farmington

Hancock County Chair: Eric White of Trenton
Hancock Committeeman: Richard Deckers of Ellsworth
Hancock Committeewoman: Renee Trust of Franklin
Hancock At-Large: Bill Barker of Surry

Kennebec County Chair: Curtis Ayotte of Farmingdale
Kennebec Committeeman: Jeff Cucci of Albion
Kennebec Committeewoman: Nancy Aldrich of Winslow
Kennebec At-Large: Emily Roderick of Readfield
Kennebec At-Large: Landon St. Peter of Oakland

Knox County Chair: Bob Carter of Warren
Knox Committeeman:
Knox Committeewoman: Martha Johnston-Nash of Union

Lincoln County Chair: Stuart Smith of Edgecomb
Lincoln Committeeman: Hon. Jonathan McKane of Newcastle
Lincoln Committeewoman: Jeanette Wheeler of Waldoboro

Oxford County Chair: Vacant
Oxford Committeeman: Peter Laverdiere of Oxford
Oxford Committeewoman: Vacant
Oxford At-Large: Paula Smith of Andover

Penobscot County Chair: Hon. Debra Plowman of Hampden
Penobscot Committeeman: David Cameron of Brewer
Penobscot Committeewoman: Beth Wallinga of Old Town
Penobscot At-Large: Roger Ek of Lee
Penobscot At-Large: Victor Berardelli of Newburgh
Penobscot At-Large: Hon. Nichi Farnham of Bangor

Piscataquis County Chair: Andy Torbett of Atkinson
Piscataquis Committeeman: Jim White of Guilford
Piscataquis Committeewoman: Trish White of Guilford

Sagadahoc County Chair: Kyle Rogers of Bath
Sagadahoc Committeeman: Tyler Washburn of Bowdoin
Sagadahoc Committeewoman: Cindy Nesbit 

Somerset County Chair: Cynthia Izon of Norridgewock
Somerset Committeeman: Joel Stetkis of Canaan
Somerset Committeewoman: Wanda Labreque of Palmyra
Somerset At Large: Vacant

Waldo County Chair: Robert Hanish of Stockton Springs
Waldo Committeeman: Peter Weston of Montville
Waldo Committeewoman: Shirley Smith of Liberty

Washington County Chair: Hon. Chris Gardiner of Edmunds
Washington Committeeman: Shane Curtis of Pembroke
Washington Committeewoman: Marianne Moore of Calais

York County Chair: Burnell Bailey of South Berwick
York Committeeman: John Carson of Kittery Point
York Committeewoman: Karen Gerrish of Lebanon
York At Large: Demi Kozounas of Saco
York At Large: Mike Coleman of Old Orchard
York At Large: Bud Hurst of Old Orchard Beach

Governor LePage’s Rep: Lauren Lepage 
Senator Collins’ Rep: Bobby Reynolds of Gorham
Maine Senate Rep: Garrett Mason of Lisbon Falls
Maine House Rep: Deborah Sanderson of Chelsea
Maine Fed. Of Rep. Women: Ellen Greeke of Tenants Harbor
Young Republicans: Jim Fossel of Gardiner
College Republicans: Tyler Leclair of Benton

We Need Your Help! Support the Maine Republican Party.
Paid for and Authorized by Maine Republican Party, Ben Lombard, Treasurer, 9 Higgins Street, Augusta, ME 04330